Kapalı Devre Yeni Teknoloji - Dragon 25

Dragon 25 kapalı devre kırma eleme sistemi, Dünyanın En yüksek kapasiteli compact Yeni nesil Mobil Konkasörüdür.Dragon Makina Arge ekibi tarafından geliştirilen bu Mobil Sistem 1 Saat’de işletmeye sokma ve tek tır ile taşıma kolaylığı sağlayan yeni teknoloji bir sistemdir. Bütün sistem aynı platformda mevcut olup diğer klasik konkasör tesislerinden çok daha başarılı bir performans sergilemektedir. 2 adet oli marka vibromotorla çalışan besleyici sistemi, bakım gereksinimini en aza indirir ve problemsiz bir çalışma olanağı sunar. By-pass konveyörü sayesinde, besleyici tabladaki eleme sisteminde elene topraklı malzeme stok sahasına kolayca dökülebilir. İnceltmeyi sağlayan 9 adet duvar bulunduran kırıcının motor gücü 410 KW’dir. Küçültme oranları 50 kata ulaşabilmektedir. Titreşimli elek sistemi yüksek kapasiteye sahiptir ve 18,5 Kw’lik 2 adet motoru vardır. Çift tahrikli olup yeni nesil yüksek kapasitelidir. Kat adeti 3 dür. Hidrolik güç sistemi 150 litre kapasitelidir ve 750 mm ‘lik manyetik konveyör bant bulundurur. Makinanın tüm işlevlerini kullanmak için uzaktan kumanda kullanılabilir. 300 – 450 ton/saatlik çalışma kapasitesine sahiptir. Tozmayı engelleyici tozsuzlandırma sistemi mevcuttur. Makinanın maksimum besleme boyutu 1500 mm’dir. İnsan hatalarını yok eden ve sorunsuz çalışma sağlayan PLC kontrol sistemine de sahip olan bir makine, diğer sistemler içinde en iyisidir.

DRAGON 25 – Mobil Kapalı Devre Kırma Eleme Tesisi Yeni teknoloji

Dragon 25 Kapalı devre kırma sisteminin tüm sistemi, tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için dizayn edilmiştir. Klasik konkasör tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır. Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar:

Titreşimli Besleyici ve Haznesi

Besleyici sistemi 2 adet oli marka vibromotorla tahrik edilmektedir. Bu sayede sorunsuz ve çalışma minimum bakım sunulabilir.

Besleyici haznesi Ekskavatör ve Loder ile beslemeye uygun olup daimi çalışmalarda ilave hazneler ile kamyonla da besleme yapılabilir.

Besleyicide ve haznede tüm aşınma noktaları, değiştirilebilir aşınma zırhları ile korunmaktadır.

Besleyici tablasında, eleme sistemi vardır. By-pass konveyörü sayesinde, elenen topraklı malzeme stok sahasına dökülebilir.

Dragon 25 Gelişmiş Turbo Darbeli Konkasör Sistemi

Besleme oluğu 1400 x 1500 mm            Kırıcıda, inceltmeyi sağlayan 9 adet ayar bloğu vardır.

Rotor: 1750 x 1400 mm                       Motor Gücü 315 kW

Özel ayar blokları sayesinde primer ve sekonder işlevi tek bir makinada toplanmıştır.

50 kata varan yüksek küçültme oranları ile emsalsizdir. Primer, Sekonder ve Tersiyer 3 makina işlevi yapar.

Ana Konveyör Bant Sistemi 1200 mm Paletli tip

Titreşimli Elek Sistemi Yüksek Kapasiteli yeni nesil tip: Ebat: 2400 x 5800mm, Motor Gücü 18,5 kw x 2 adet , Kat Adeti: 3 Katlı

Elek altı Stok Konveyörü 1300 mm Katlanır Tip  Stok Konveyörü 2 adet 650 mm Katlanır Tip

Geri Dönüş Konveyörü 1: 600 mm Geri Dönüş Konveyörü 2:  600 mm

Mobil Şasi Sistemi 4 Akslı Özel konstrüksiyon şasidir. Hidrolik sistemde 6 hidrolik ayak mekanizması vardır. Bu ayaklar kilitlendikten sonra sabit ayakla güçlendirilir.

Kırıcıda açma kapama için ayrıca 2 adet kaldırma pistonu vardır. Tüm pistonlar, özel kumanda sistemi ile kontrol edilir.

Hidrolik Güç Sistemi 125 Litre

Pano Sistemi: Malzemesi Siemens veya Telemecanique markalıdır. Pano sisteminde radyo kontrol frekansı ile çalışan uzaktan kumanda sistemi vardır Ayrıca pano sistemi toz ve suya karşı özel izolasyonludur.

PLC Kontrol Sistemi 
Otomasyon dünyasının en önemli parçalarından olan PLC (Programmable Logic Controller – Programlanabilir Mantık Kontrolü ) konusunda kullanılan markalar çeşitlilik göstermekle birlikte yoğun olarak Schneider  Electric marka PLC’ler tercih edilmektedir.
PLC’ler üretim hızı ve otomasyonu sağlaması açısından üretime büyük bir ölçüde katkıda bulunmaktadır.İnsan hatalarını engellemek için tasarlanmışlardır.Üretim elemanlarında oluşacak hataları yok etmek ve sorunsuz çalıştırma için bu sistem kullanılmaktadır.

Uzaktan Kumanda (Radyo Kontrol Sistemi) ile tüm fonksiyonların kontrolü yapılabilmektedir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler
1-Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne
2-By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü
3-Tozsuzlandırma Sistemi
– Kapasite kırılacak malzeme ile besleme ve nihai ürün boyutlarına göre değişken olup 300 – 450 ton kapasitelidir.
– Tozsuzlandırma Sistemi, konveyörlerde tozu bastırmak için yüksek basınçlı suyu nozula püskürterek tozma engellenir. – Besleyiciler Vibromotorlu olup İtalvibras, Oli markadır.
– Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir. – Elektrik Motorları Gamak, Emtaş, İnter markalıdır.  – Redüktörler 3 aktarmalı k tip yeni nesildir.
– Konveyör bant lastikleri Derby veya Eksaş markadır. – Rulmanlar, SKF veya muadilidir.  – Kullanılan yassı mamul Ereğli Demir Çelik ürünü olup A1 kalitedir.

Toplam Motor Gücü: 410 kW      Maksimum Besleme Boyutu: 1400 mm         İdeal Besleme Boyutu: 0 – 1200 mm            Nihai Ürün Boyutu: 0 – 20 mm (Ayarlanabilir)
Final Boyutu: 0 – 20 mm (0 – 5 mm, 5 – 12 mm, 12 – 20 mm veya istenen üç tip malzeme ve artı by-pass çıkışı üretim)

Manyetik mıknatıs (Opsiyonel) 
Jeneratör Sistemi (Opsiyonel)                                                                          

– Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının 6 silindirli dizel motor ve Marelli veya Stanford alternatörlüdür. Takribi yakıt sarfiyatı 50 – 55 Lt/Saat (Opsiyonel)

** Ağırlık: 74 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.

Neden Yeni Nesil Dragon Mobil Kırma ve Eleme Tesisleri ?

* En büyük avantajı beton santralleri ve asfalt plentlerinin kullanımı için 3 tip agrega üretebilmesidir. Ayrıca besleyicideki ızgaraları sayesinde topraklı ya da kırmaya ihtiyaç duyulmayan malzemeyi dışarıya atma yada kırıcıya sokmadan sisteme tekrar besleme sistemi yani By-pass sistemi mevcuttur. Bu ana özellikleri sayesinde sabit tesislerin işlevselliğini fazlasıyla yerine getirmektedir.
* Klasik mobil tesisler, birkaç ünitenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu da kurulumda zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Yeni nesil mobil tesislerimizin tüm ekipmanları, tek bir platformda toplanmıştır. 1 saat içinde kullanıma hazır hale getirilebilir ve kurulumu tamamlanmış tesis, 1 saat içinde taşınabilmektedir.
* Kompakt tasarımı sayesinde küçük alanlarda kurulum yapılabilir.
* Tek bir tırla taşınabilmesi, nakliye kolaylığı sağlar.
* Beton ile sabitlenmeden çalıştırılabilmesi sayesinde hem beton maliyetinden kurtulma hemde hemen devreye alınabilmekdedir.
* Tek bir personel tarafından kontrol edilebilmesi operasyonel kolaylık sağlar.
* Yeni nesil Dragon kırma ve eleme tesisleri, yüksek teknolojisi sayesinden minimum bakım ister.
* Düşük ilk yatırım maliyeti sağlar.
* Birkaç makinayla indirilebilen yüksek taş oranlarını, tek bir kırıcıyla nihayi ürün boyutuna indirgenebilir.Kırıcı sistemi ; klasik kırma tesislerinde 2 yada 3 tip kırıcı kullanılır. primer kırıcı, sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı, Dragon kırıcı Bu 3 sistem kırıcınında yaptıgı işlevi yapabilen son teknoloji kırıcıdır. Güçlü ve büyük ayar blokları sayesinde incelme oranı çok yüksektir. 50 kata varan bir inceltme egrisi vardır. ( Dragon 7 ,9 ,10,15,20,25 için geçerlidir )
* Hem elektrik sistemi hem de jeneratör ile çalışabilmektedir. Düşük mazot sarfiyatlıdır.
* Yeni nesil mobil eleme ve kırma tesisleri, klasik tesislere göre daha verimlidir.
* Tesisin ton başına üretim maliyeti, klasik tesisler ve klasik mobillere göre en az % 50 oranında daha düşüktür.
* Yeni nesil mobil Dragon kırma ve eleme sistemleri, klasik tesislere göre %50 – %60 arasında dahaaz enerji tüketmektedir.
* Yeni nesil Dragon mobil kırma eleme tesislerinin kullanım ömrü klasik tesislere ve klasik mobil tesislere göre daha uzundur.
* Çevre koşullarına uyum sağlayacak sistemler ile donatılmıştır. Dragon mobil tesisleri çevreci tesislerdir. (Toz ve ses izolasyonu)
* En büyük avantajlarından biri de beton santralleri ve asfalt plentleri için agrega çeşitliliğine sahiptir.(3 tip ürün üretebilir.)

whatsapp-image-2016-10-18-at-12-50-49 dragon-25-2