Konkasör

Konkasör

Konkasör

Firmamız uzun yıllara dayanan bilgi birikimi, çağdaş teknolojilere hızlı adaptasyonu, uzman personeli ile konkasör ve eleme, yıkama tesisleri imalatı alanında hizmet vermektedir. TSE ve İSO Kalite belgeli ürünlerimiz, yurt içi ve yurt dışı yaygın satış ağımız, yedek parça, bakım onarım hizmetlerimiz ile dün olduğu gibi yarın da müşteri odaklı hizmet anlayışımız çerçevesinde hizmetine devam edecektir. Bir 90 lık konkasör tesisi kurma düşünceniz mi? var, bizimle görüşüp, teklif almadan lütfen yatırım kararı vermeyin.

Konkasör büyük kaya parçalarını küçük taş, çakıl ve mıcır haline dönüştürmek üzere tasarlanmış makine parkurudur. Bu kırıcı sistem büyük parçaları küçülterek geri dönüşümde de kullanılabilir. Madenlerin kırılıp elenmesi, kentsel dönüşüm projelerinde taş ve kayaların veya yıkılan bina kalıntılarının kırılıp elenmesi, çakıl, taş, kum ve madenlerin küçültüldüğü ve karışım haline getirildiği agrega tesislerinde, bütün yol, baraj, elektrik santralleri, gaz, su, elektrik alt ve üst yapı tesislerinde kullanılır. Sistem kabaca bir bunker, besleyici ünite, çeneli kırıcı ( Primer ), taşıyıcı bantlar (Konvayör ) ve kırılan malzemeyi boyutlarına göre ayıracak titreşimli elekten oluşur.  Şirketimiz tesisin imalatına başlarken, tesiste kırılacak ürünün özelliklerine ( taşın cinsi, en, boy, yükseklik, çap, son çıktının boyutları ve malzemelerin karışım oranları ) göre, müşterimizin yerleşim planını göz önüne alarak tasarıma başlar. Proje görüşmelerinde belirtilen kapasiteye örneğin 140 lık konkasör uygun olarak proje hazırlığına başlar. Yer, saha, elektrik alımı vs tespitleri tamamlanıp makine parkurunun teknik resmi çizilir. Çizimin her aşamasında müşterimiz ile tekrar tekrar görülüp gerekli düzeltme ve düzenlemeler yapıldıktan sonra imalat aşamasına geçilir. İmalat sözleşme çerçevesinde belirlenen sürede tamamlanıp montaj aşamasından sonra tesis müşterimiz ile birlikte test edilir.

Firmamız sizi bu süreçten sonra periyodik bakımlar, garanti kapsamı veya kapsam dışı yedek parça temini gibi satış sonrası destek hizmetleri ile yanınızda olacaktır. Bildiğiniz gibi konkasörler arasında temel sistem ve çalışma prensipleri açısından büyük farklılıklar yoktur. İşleme kapasitesi, son çıktı kapasitesi, elektrik tüketimi gibi farklılıklar vardır. Söz gelimi 110 luk konkasör, saatte 250-300 ton Kalker, 200-230 ton bazalt işer. Tesis kapasiteleri ilave kırma üniteleri, fazladan kırıcı ve elek ilave edilerek arttırılabilir.

Kırım işleminin yapılacağı yer, kırılacak malzemenin cinsi konkasör tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken önemli konulardır. Hem klasik bir konkasör tesisinin işini yapsın, kepçe ve kamyon ile yüklenip taşınabilir yumuşak ve kırılgan malzemeleri yerinde işlesin istiyorsanız, o zaman mobil bir tesise ihtiyacınız var demektir. Eğer SiO2 içermeyen kalker tesisi kurmak ve bunu olabildiğince küçük ebatlarda kırmak istiyor iseniz bu taktirde Primer darbeli kırıcılı bir tesise ihtiyacınız var demektir. Kurulacak olan tesise isteğe bağlı olarak toz indirgeme sistemi ilave edilerek ortamda meydana gelebilecek toz miktarı %80-90 azaltılabilir. Bütün bu hizmetleri doğru, akılcı, pratik, en son teknolojilere göre tasarlamak ve hizmetinize sunmak bizim misyonumuzdur.

Etiketler:, , , , ,