Mobil Eleme Tesisi - Dragon 607

Mobil Eleme Tesisi - Dragon 607


DRAGON 607 – Mobil Eleme Tesisi Yeni Teknoloji

Dragon 607 Mobil eleme sisteminin tüm sistemi, tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için dizayn edilmiştir. Klasik eleme tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır. Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar:

  1. Bunker Besleme Haznesi 5 m3 (Girzzly ızgaralı olup iri malzemelerin hazne içine girmesini engeller. Bu sayede sorunsuz ve minimum bakım ihtiyacı ile çalışır.)

İlave hazne ile arttırılabilir. (Opsiyonel) Hidrolik sistem sayesinde iri malzemeler aşağı pistonları kaldırmak sureti ile dökülmektedir.

  1. Besleyici Sistemi 750 mm
  2. Ana Konveyör Bant 800 mm (Bu konveyör katlanabilir olup, eleğe müdahalede katlama sistemi kullanılır.)
  3. Yüksek Kapasiteli Titreşimli Elek Sistemi 2 katlıdır. 1250 mm x 3000 mm (Elek yüksek stroklu olup yüksek kapasitelidir.)
  4. Elek Altı Stok Konveyörü katlanır tip olup geniş elek altı stok alanlıdır.
  5. 3 adet olan stok konveyörlerinin hepsi katlanır tipli ve geniş elek altı stok alanlıdır. Mobil elek sisteminden toplam 3 adet ürün alınabilmektedir.
  6. Sistemde işletme kolaylığı sağlamak için hidrolik sistem kullanılmıştır. Mobil eleme sistemi, hidrolik sistemi ve ayakları sayesinde sabitlenmektedir.
  7. Mobil Şasi Sistemi makaslı tip dingildir. Tek veya iki akslı olup, ağır koşullara uygundur.
  8. Pano Sistemi, Siemens veya Schneider malzemeler içermektedir ve jeneratörle çalışmayı da destekler.

İşletme ve bakım maliyetini minimuma indirger.

Tek personel ile çalıştırılabilir.

Uzaktan kumanda ile rahat bir şekilde kontrol edilebilir.

Kolay sevk edilebilir. En kısa sürede işletmeye alınır.

Hidrolik ayakları sayesinde hemen montajı yapılabilir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler

1-Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne
2-By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü
3-Tozsuzlandırma Sistemi

Motor Gücü: 21 kW
Nihai Ürün Boyutu: İstenilen Boyutlarda
Kapasite: 60 – 130 Ton/Saat
Elek Kat Adeti: 2 Kat (3 Ürün)

– Jeneratör ile çalışmasının yanı sıra isteğe göre şebeke enerjisi ile de çalıştırılabilir. Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının 6 silindirli dizel motor ve Marelli veya Stanford alternatörlüdür.  (Opsiyonel)

** Ağırlık: 15 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.

Neden Yeni Nesil Dragon Mobil Kırma ve Eleme Tesisleri ?

* En büyük avantajı beton santralleri ve asfalt plentlerinin kullanımı için 3 tip agrega üretebilmesidir. Ayrıca besleyicideki ızgaraları sayesinde topraklı ya da kırmaya ihtiyaç duyulmayan malzemeyi dışarıya atma yada kırıcıya sokmadan sisteme tekrar besleme sistemi yani By-pass sistemi mevcuttur. Bu ana özellikleri sayesinde sabit tesislerin işlevselliğini fazlasıyla yerine getirmektedir.
* Klasik mobil tesisler, birkaç ünitenin bir araya gelmesi ile oluşur. Bu da kurulumda zaman ve iş gücü kaybına neden olmaktadır. Yeni nesil mobil tesislerimizin tüm ekipmanları, tek bir platformda toplanmıştır. 1 saat içinde kullanıma hazır hale getirilebilir ve kurulumu tamamlanmış tesis, 1 saat içinde taşınabilmektedir.
* Kompakt tasarımı sayesinde küçük alanlarda kurulum yapılabilir.
* Tek bir tırla taşınabilmesi, nakliye kolaylığı sağlar.
* Beton ile sabitlenmeden çalıştırılabilmesi sayesinde hem beton maliyetinden kurtulma hemde hemen devreye alınabilmekdedir.
* Tek bir personel tarafından kontrol edilebilmesi operasyonel kolaylık sağlar.
* Yeni nesil Dragon kırma ve eleme tesisleri, yüksek teknolojisi sayesinden minimum bakım ister.
* Düşük ilk yatırım maliyeti sağlar.
* Birkaç makinayla indirilebilen yüksek taş oranlarını, tek bir kırıcıyla nihayi ürün boyutuna indirgenebilir.Kırıcı sistemi ; klasik kırma tesislerinde 2 yada 3 tip kırıcı kullanılır. primer kırıcı, sekonder kırıcı ve tersiyer kırıcı, Dragon kırıcı Bu 3 sistem kırıcınında yaptıgı işlevi yapabilen son teknoloji kırıcıdır. Güçlü ve büyük ayar blokları sayesinde incelme oranı çok yüksektir. 50 kata varan bir inceltme egrisi vardır. ( Dragon 7 ,9 ,10,15,20,25 için geçerlidir )
* Hem elektrik sistemi hem de jeneratör ile çalışabilmektedir. Düşük mazot sarfiyatlıdır.
* Yeni nesil mobil eleme ve kırma tesisleri, klasik tesislere göre daha verimlidir.
* Tesisin ton başına üretim maliyeti, klasik tesisler ve klasik mobillere göre en az % 50 oranında daha düşüktür.
* Yeni nesil mobil Dragon kırma ve eleme sistemleri, klasik tesislere göre %50 – %60 arasında dahaaz enerji tüketmektedir.
* Yeni nesil Dragon mobil kırma eleme tesislerinin kullanım ömrü klasik tesislere ve klasik mobil tesislere göre daha uzundur.
* Çevre koşullarına uyum sağlayacak sistemler ile donatılmıştır. Dragon mobil tesisleri çevreci tesislerdir. (Toz ve ses izolasyonu)
* En büyük avantajlarından biri de beton santralleri ve asfalt plentleri için agrega çeşitliliğine sahiptir.(3 tip ürün üretebilir.)