Yeni Nesil Mobil Konkasörler

Yeni Nesil Mobil Konkasörler

Yeni Nesil Mobil Konkasörler

Yeni nesil mobil konkasörler  arasında en önemli olan ilk yatırım maliyetleridir. Klasik tesislere oranla yeni nesil mobil konkasörler Yüzde 50 daha avantajlıdır. Gider kalemlerinde başı çeken nakliye işlemi yeni nesil mobil konkasörlerde sadece tek bir tırla sevk edilebilmektedir. Yani klasik konkasörlere göre 1/6’i kadar daha karlıdır.

Yeni Nesil Konkasörlerde alt yapı maliyeti olmamakla beraber müşteriler bu durum sayesinde büyük bir kar ivmesi elde edebilmektedir. Klasik tesislerde bir haftayı bulan montaj işçiliği (mekanik ve elektrik tesisatı montaj) yeni nesil mobil konkasörlerde 60 dakika içerisinde gerçekleştirilebilmektedir.  Hidrolik ayaklar vasıtası ile teraziye alınarak montaj kolaylıkla tamamlanabilmektedir.

İşletmeye alma işlemi ise klasik tesislere göre çok daha ve kısa sürede gerçekleştirilmekte, tek personel çalıştırmak ise yeterlidir. Yeni nesil makinelerden klasik tesisler ile aynı özelliklerde ürün alınabilir, eğer istenirse tek tip ürün de alınabilir. Kompak yapısından dolayı enerji tasarrufu sağlar. Yine kopmak yapıda olmasından dolayı bakımı basit ve az zaman gereksinimi duyulmaktadır. Yeni Nesil Mobil Konkasörlerin ton başına üretim maliyeti düşmektedir. İşin bitimi veya başka şantiyeye götürme gereksimi kolaylıkla karşılanır.1 Saat gibi kısa bir sürede de monte edilip sevk edilebilir hale getirilebilir.

Etiketler:, , , , , , ,