Darbeli Kırıcı

Darbeli Kırıcı

Darbeli Kırıcı

Darbeli kırıcı kırma hızı çok yüksek olan bir numaralı taş kırma aletidir. Darbeleri sayesinde parçalanmasını istenen yerde hızlı bir çözümle aşınmayı sağlar ve parçalanmasında etkin rol oynar. Özelikle büyük kayalar da yol çalışmalarında çıkan engellerde başvurulmaktadır. Yol yapım çalışmalarının vazgeçilmez parçası olmuştur.

Genel özellikleri: özellikle sert taşlar için üretilmiştir ve primer türü darbeli kırıcı olarak ta bilinirler. Makine ömrünü uzatmak için özel çelik dökümden üretilmiştir. Darbeli kırıcının gövdesi iki parçadan oluşmakta ve hidrolik sistem açılabilmektedir. Buda aşınan parçalara kolaylıkla ulaşabilmeyi sağlamaktadır. Bu sayede parçaların değişimi ve makinenin bakımları kolaylıkla yapılabilmektedir. Sağlam gövde yapısı yüksek oranda küçültme gücü verimlilik ve yüksek güvenirlik değişebilen iş astar tasarımı tamamen alaşımlı, hidrolik ayarlı en önemlisi düşük işletme maliyeti ve kolay tamir ve bakım özeliği en başta gelen özelliklerdir. Bu makineler sadece taş kırma da değil atık kırma ve kentsel dönüşüm aşamasında da yoğunlukla kullanılmaktadır. İnşaat işlerinde madencilikte yol yapımında bu makinenin işlevi çok yüksektir. Darbeli kırıcılar hem zamandan hem de masraftan sağladığı fayda gözle görülecek büyüklüktedir. İnsan gücü ile bu işler yapılsa günler alabilirken bu makine sayesinde insan gücüne ihtiyaç kalmadan saatler içinde halledilebiliyor. Kırılan bu küçük parçalar başka işlerde kullanılmak için ayarlanmaktadır.  Örneğin en küçük parçaları da asfaltlar için çakıl taşı olarak kullanılmaktadır.

Sabit ve seyyar olarak üretilmektedir. Kullanım alanı geniş olan ve insan gücünü sıfıra indiren bu makine ile hem zamandan hem de paradan tasarruf tam anlamıyla sağlanmaktadır darbe gücü yüksek olduğu için hızla önünde ki işi bitirerek kolaylık sağlamaktadır. Darbeli kırıcılar madencilerin ve yol yapım çalışmalarının vazgeçilmezi olduğu gibi kentsel dönüşüm ve atık kırmada da büyük önem taşımaktadır. Bu makinalara ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Kimse istemez birkaç saatte çözülecek işi günlere yaymayı. Hem seyyar hem sabit üretilen makine ile işlerin çabukluğu sağlanır sabit olarak üretimi ile asfaltlar için çakıl taşları üretimine ağırlık verilmektedir…

Etiketler:, , , , , , ,