Dragon Makina Güvencesiyle Çeneli Konkasör

Taş kırma tesisleri ya da konkasör tesisleri olarak adlandırılan tesisler taş ocaklarından çıkarılan malzemelerin ufalanması ve ihtiyaç duyulan alanlarda kullanılabilir duruma gelmesi işini yerine getirirler. Tabi bu amaçla oluşturulan tesiste işlenen malzemeye, büyüklük ve tane yapılarına göre farklı tiplerde makineler kullanmak gerekir. Çeneli konkasör ya da çeneli kırıcının kullanıldığı tesis de farklı özelliklere sahip olan tesislerden biri olarak gösterilebilir.

Tabi çeneli konkasör denildiği zaman gerekli olanın sadece çeneli kırıcılar olduğu düşünülmemelidir. Değişik tiplerdeki makineler bir çeşit kırım yapabilirler. Örneklemek gerekirse çeneli kırıcı taş ocağından alınan büyük bir kayayı parçalamak için kullanılır. Daha sonra bu malzeme primer kırıcı kullanılarak mıcır haline getirilir. Yani asfalt yol yapımında kullanılan mıcırı elde etmek için önce kaba malzemeyi çeneli kırıcı ile parçalamak ve sonra primer kırıcı ile kullanılabilir duruma getirmek gerekecektir.

Kısacası çeneli konkasör ya da farklı isimlerle anılan tesisler söz konusu olabilir. Ama bu tesislerde kullanılacak makine ve ekipmanları doğru şekilde belirlemek için etüt ve proje aşamalarının doğru şekilde yapılması gerekecektir.

Etiketler:, , , , , ,