Konkasör Tesisi ile Kum Üretim Aritmatiği

               Kum makinaları olarak adlandırılan makinalar taş kırma tesislerinde kullanılan makinalar arasında yer alır. Tersiyer kırıcılar olarak da isimlendirilmektedir. İngilizce üçüncül anlamına gelen kelimeden türetilen bir ismi taşımaktadır. Gerçekten de işlemin üçüncü aşamasında devreye girer. Primer ve seconder kırıcılar yani birincil ve ikincil kırıcılardan sonra kullanılır. Malzemenin inceltilerek kullanılabilecek şekle getirilmesini sağlar.

Kum makinaları ince üretimde ve tabiri caizse son aşamada kullanıldığı için alternatifi olmayan makinalar olarak kabul edilebilir. Taş kırma tesislerinde elde edilen malzemeler içinde önemli bir malzemenin imal edilmesi için kullanılmaktadır. Dolayısıyla tesisi oluşturan makinalar içinde çok önemli bir yeri bulunur.

Tabi kum makinaları yaptıkları önemli iş nedeniyle sorunsuz olarak çalışmalı ve istenilen verimi sağlayabilmelidir. Bu nedenle tecrübesi ve uzmanlığı yeterli olan bir firmadan temin edilmeleri gerekir. Dragon Makine Sanayi bu makinaların temini, kurulumu ve işletilmesi aşamasında ihtiyacınız olan her türlü desteği sağlayacaktır. Firmanın 40 yıla yaklaşan tecrübesi ve kaliteli üretim, kaliteli hizmet anlayışı ile çalışması bu sonucu garantilemenizi sağlamaktadır.

Etiketler:, , ,