Paletli Konkasör Tesisleri

Paletli kırma eleme makinası sayesinde kırılan taşlar istenilen boyutlarda seçilmek için eleme sisteminden geçirilir ve bu şekilde istenen boyutun dışında olanlar ayrılarak diğer kısımlar kullanıma hazır hale getirilir. Bu şekilde farklı boyutlarda taşlar elde edilir. Büyük boyutlardaki taşlarda uygulanan bu işlemler sayesinde kullanım için uygun boyutlarda taşlar daha az güç harcanarak elde edilir.

Paletli kırma eleme makinesinde palet üzerindeki taşlar kırılarak eleme sistemine gönderilir. Burada kırılmış olan taşlar belirlenen boyutun dışında olması durumunda ayrılır ve bu şekilde istenene boyutta taş üretimi kolaylıkla yapılmış olunur. Makine üzerinde işlemler sırası ile yapılır ve bu sayede aşamalar sırasında sorun yaşanmadan sonuç alınır. Palet üzerinde akış sırasında eleme yapılırken belirlenen boyut dışında olan taşların ayrılması sağlanır.

Paletli kırma eleme makinesinde işleme alınan taşlar büyük boyutlarından kurtularak kullanım için gerekli olan boyutlarda hazırlanır. Güçlü darbeler ile kırılan taşların eleme işlemi de aynı cihaz üzerinde yapılır. Paletli olması sayesinde tekrar kırılan taşları taşımaya gerek kalmadan eleme sistemine geçiş yapışarak taşların ayıklanması burada daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılır.

Etiketler:, , , , ,