Sekonder Kırıcılar

Sekonder Kırıcılar

Sekonder Kırıcılar

Günümüz Türkiye’sinde her gün gelişmekte olan inşaat sektörü, iş zamanını kısaltacak ve işi yüklenen firmaya fayda sağlayacak çeşitli makineler arayışına girmektedir. Her şekilde yüksek kalite ve yarar sağlaması adına tercih edilen bu makineler arasında ‘mobil konkasör tesisleri’ de bulunmaktadır. İşi daha kısa zamanda ve yüksek kalitede sunma hedefiyle tasarlanıp, üretilmektedirler. Bu tesisler farklı amaçlara hizmet etmektedir. Örneğin, büyük ve iri malzemenin kırılıp inceltilerek kullanımı hedeflenmişse, güçlü olan sekonder kırıcılar tercih edilmekte ve yüksek performans ürün çıkışı sağlanmaktadır.

Mobil konkasör tesisleri bir noktadan diğerine kolay taşınabilmesi, iş süresince bir yerde çalışır halde devamlı ürün çıkarması ve kullanıcıya kolaylık sağlaması adına üretilen makinelerdir. Başlıca amacı; taş ocakları tarafından sağlanan sertlik ve büyüklük dereceleri çeşitlilik gösteren malzemelerin, ufalanıp kullanıma hazır hale gelmelerini sağlamaktadır. Özellikle yol, yapı çalışmalarında rahatlıkla kullanılabilmektedirler. Ana hatlarıyla; bir besleyiciden, bunkerden, primer kırıcıdan, konveyör bantlardan ve titreşimli elekten meydana gelmektedirler. Eğer zor koşullar dolayısı ile tercih edilecek bir konkasör isteniyorsa, darbeli kırıcı ile seconder kırıcı da eklenebilmektedir. Mobil sekonder kırıcı olarak, tek bir ürün yelpazesi de bulunmaktadır. Bu makine çerçevesinde yarar sağlamak isteyenler için kullanışlı ve zaman kazandırıcıdır. İri, büyük  malzemeyi kolayca ufalayarak kullanıma hazır hale getirebilmektedirler. Sabit olanların yaptığını, kendi başına fazlasıyla yapabilmekte ve inşaat alanına kolayca transfer edilebilmektedirler.

Mobil konkasörler ve sekonder kırıcı gibi makineler, son zamanlarda inşaat sektörünün vazgeçilmezi haline gelmiştir ver her geçen gün kullanımları artmaktadır. İş süresini kısaltmak ve daha iyi performans almak adına kullanılan bu mobil makinelerin, her türlü eleme veya kırma işi açısından vazgeçilmez olduğu da bir gerçektir.

Etiketler:, , , , , , , ,