Sektörde Yeni Dönem Yeni Nesil Mobil Konkasör Tesisleri Sadece Dragon Makina'da

Yapı ve yol yapım sektörlerinde kullanılacak olan taş parçalarının ve kumun imal edilmesi için faydalanılan tesisler, konkasör tesisleri olarak anılmaktadır. Konkasör kelimesi sektör dışında bulunan kişiler tarafından az kullanılır. Bu kişiler söz konusu tesisleri daha çok taş kırma eleme tesisleri gibi bir isimle anmaktadırlar. Dolayısıyla her iki isimle anılan tesisin de aynı tesisi ifade ettiğini söylemek mümkündür.

Bu durumda satılık taş kırma eleme tesisi gibi bir ilanla karşılaştığınızda, konkasör olarak da adlandırılan tesislerden bahsedildiğini anlayabilirsiniz. Tabi söz konusu olan tesislerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Dolayısıyla sadece satılık ilanın görmek yeterli değildir. Tesisin özelliklerini de öğrenmek gerekecektir.

Konkasör tesisi olarak isimlendirilen tesisler 90’lık konkasör, 110’luk konkasör ya da 140’lık konkasör gibi isimlerle anılıyor olabilirler. Bu rakamlar tesisin haznesinin boyutunu ifade etmektedir. Ayrıca mobil tesislerden ya da sabit tesislerden söz edildiğini de görebilirsiniz. Bu ifadeler ise tesisin tek bir alana kurulacağını (sabit) ya da seyyar (mobil) olarak kullanılabileceğini ifade etmektedir.

Etiketler:, , , , , ,