Sık Sorulan Sorular

Neden Dragon Makina
Bizler 1979 yılından bu yana bu sektör de en çok hizmet veren firmalardanız.Yılların verdiği tecrübe ile siz değerli müşterilermize en iyi hizmeti vereceğimize inanıyoruz.Bunun yanında sizlere sadece satış öncesi destek ile kalmayıp satış sonrası destek ekibimiz ile müşteri memnuniyetini en üst seviye de tutmaya çalışıyoruz.Ayrıca bugün Türkiye başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesin de konkasör tesisi konusunda en geniş referansa sahip bir firmayız.
Konkasör Nedir
Concasseur olarak Fransızcadan dilimize gelen konkasör kelimesi,büyük kaya parçalarını ufaltarak ve kırarak,yol yapımı,bina yapımı ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere işlenmesine denir.Konkasör çeşitleri olarak mobil konkasör ve sabit konkasör tesisleri bulunmaktadır.Bunlarda işleyişlerine göre sınıflandırılmaktadır.
Konkasör Tesisi Nelerden Oluşur
Bilindiği üzere konkasör tesisi,tek başına bir sistem olmayıp,kullanım alanlarına göre sırası ile Bunker - Besleyici, Primer kırıcı (çeneli kırıcı), Konveyör bantlar ve Titreşimli elekten oluşmaktadır.Yüksek enerji sarfiyatı gerektiren durumlar da primer çeneli kırıcı,drabeli kırıcılar kullanılmaktadır.
Konkasör İmalatı Nasıl Yapılır
Konkasör imalatında öncelikle tesiste işlenecek ürünün özellikleri az alınmaktadır.Buna dayanarak müşterinin istediği ebatlarda tesisin planı yapılır,konuma ve üretim sahasına göre ayarlanır.Kapasitesine göre teknik çizimleri gerçekleştirilip,imalat bölümüne aktarılır.Bu sırada müşteriye tesis beton projeleri aktarılır. İmalat devam ederken, müşteri beton işlerini vs tamamlar. İmalatı biten konkasör tesisinin kurulumu için montaj ekibi devreye girer ve test aşamasından da sonra tesis kurulumu tamamlanmış olur.
Konkasör Fiyatları
Konkasör fiyatları,tesislerin kurulumuna ve makinaların modellerine göre değişkenlik göstermektedir.Konkasör fiyatları hakkında bilgilendirme almak için,iletişim kısmından müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.
Konkasör Çeşitleri
Konkasör nedir kısmında belirttiğimiz gibi konkasör çeşitleri seyyar konkasör ve sabit konkasör olmak üzere iki kısma ayrılır,makinelerin işleyiş tarzlarına göre de kendi içlerinde isimlendirilmektedir.
Satış Sonrası Destek
Değerli müşterilerimize satış öncesi bilgilendirme olarak verdiğimiz desteğimizi,satış sonrası da teknik destek olarak 7/24 sürdürmekteyiz.Bu desteklerin içerisinde tesislerin bakım ve onarımı,teknik arızaların giderimi,sigorta ve ürün güncellemeleri gibi bir çok hizmetimiz bulunmaktadır.Siz değerli müşterilerimiz satın aldıkları ürünleri sorunsuz kullanabilmeleri için,uzman ekibimiz ile belirli aralıklarla periyodik olarak bakım hizmetlerimiz vardır.
90 Lık Konkasör Tesisi Saate Kaç Ton Kırar
Konkasör tesislerinin bir parçası olan 90 lık konkasör tesisi kırma özellikleri şu şekildedir ; Kalker taşında 150-180 ton/saat kapasite ile, Bazalt taşında ise 100-120 ton/saat kapasite ile çalışır. Kırma eleme tesislerinin kapasiteleri, ekstra kırıcı ve titreşimli elek ilaveleri ile arttırılabilir.
Hizmet Ağı Sınırlandırması
Dragon makina olarak hiçbir şekilde hizmetsel olarak bir sınırlama koymadık.Türkiye ve dünya geneline hizmet veren bir firma olan Dragon makina,bugün Avrupa,Asya,Afrika gibi yerlerde devamlı adından söz ettirmiştir ve ettirmeye de devam edecektir.
Konkasör Tesisi Nerelerde Kullanılır
Ürettiğimiz taş kırma eleme tesisleri kullanım alanlarından bazıları ; • Maden Kırma Eleme Tesisleri • Kentsel Dönüşüm Tesisleri • Maden Zenginleştirme Tesisleri • Taş Kırma Eleme Tesisleri • Agrega Tesisleri • Organize Sanayi bölgeleri • Alt Yapı Çalışmaları • Hızlı Tren Projeleri • Karayolları Yarma İşleri • Doğalgaz Boru Hatları • Su ve Kanalizasyon Kanalları, • Metro İnşaatları • Hidroelektrik Santralleri • Rüzgar enerji Santralleri • Projelerde Hafriyattan veya Tünelden Çıkan Malzemelerin Kırılması • İnşaat Hafriyatı ve Bina Yıkımından çıkan Malzemenin Kırılması • Fabrika Sahalarındaki mermer, kiremit , beton atıklarının kırılması • Asfalt Atıklarının Kırılması olarak ayrılmaktadır.Sizler için ürettiğimiz kırma eleme tesislerimizi,güven içerisinde kullanabilirsiniz.
110 luk Konkasör Tesisi Saatte Kaç Ton Kırmaktadır
Dragon 110 luk konkasör tesislerimizin saatlik kırma özellikleri şu şekildedir ; 110'luk Kırma Eleme Tesisi; Kalker taşında 250-300 ton/saat kapasite ile Bazalt taşında ise 200-230 ton/saat kapasite ile çalışır. Kırma ve eleme tesislerinin kapasiteleri, ekstra kırıcı ve elek ilaveleri ile arttırılabilir.
Tozsuzlandırma Sistemleri Ne İşe Yarar
Müşteri memnuniyeti kadar çevre duyarlılığı da bizler için gerçekten çok önemli olduğundan,kırma eleme tesislerin de ortaya çıkan toz oranını en aza indirebilecek sistemi sizlere sunuyoruz.Kırma eleme tesislerinde agrega (kum ve çakıl karışımı olarak tanımlanmaktadır) veya madenin kırılma, parçalanma esnasında küçük partiküller havada uçuşur. Bu esnada ortama büyük bir toz bulutu yayılır. Bu büyük toz bulutu insan sağlığına ve çevreye zarar verebilir. Dragon Makine’nin tasarladığı sistem olan yeni nesil Tozsuzlandırma Sistemi ile tüm yan etkiler ortadan kalkıyor daha temiz ve daha güvenilir bir çalışma ortamı oluşuyor. Müşterilere tüm kırma eleme sistemlerinde opsiyonel olarak sunulması mutlaka gerekli olan bu sistem bir saatte yaklaşık 200 litre su sarf ediyor.

Sık sorulan sorular kısmımız da siz değerli müşterilerimizden gelen ortak soruları,burada elimizden geldiğince cevaplamaya çalıştık.Aklınıza takılan veya sormak istediğiniz tüm soru ve sorunlarınız bizlere iletişim kısmından iletebilirsiniz.En geç 12 saat içerisinde sizlere telefon veya mail üzerinden dönüş sağlanacaktır.