Yeni Nesil Mobil Beton Santrali Dragon - P60

 

Yeni Nesil Mobil Beton Santralleri Başlıca Avantajları – Dragon – P60

Beton Santrali Mobil Tesisi

 • İlk yatırım maliyeti
  Yeni nesil mobil beton santralleri klasik santrallere göre ilk yatırım maliyeti %50 daha uygundur.
  • Nakliye
  Yeni nesil Mobil Beton Santralleri Tek bir tırla sevk edilebilmektedir. Klasik Mobil Beton Santrallerinde bu sayı 2 ayrıca sabit beton santrallerinde ise 3-4 olabilmektedir.
  • Alt Yapı
  Klasik santrallerin sabitleri veya klasik mobil beton santrallerinde ekipmanların montajı için altyapı çalışması gerekmektedir. Tüm ekipman ve aksamların montajı için beton blok gereksinimi vardır , buda ortalama 25.000 TL gibi bir giderdir. Fakat Yeni Nesil mobil beton santrallerinde alt yapı maliyeti yoktur. Beton gereksinimi yoktur.
 • Montaj
  Klasik santrallerde 5 gün ile 15 gün arasında montaj işçiliği vardır mekanik montaj ve elektrik tesisatı montajı adı altında 2 montajdan oluşur. Yeni nesil Mobil beton santrallerinde ise 1 saat içinde montajı tamamlanıp çalışmaya hazır hale gelir.
  • İşletmeye alma
  Klasik Mobil beton santrallerine göre sistemin daha komplike olmasından dolayı işletmeye alma çok kolay ve kısa sürede olur.
  • Çalıştırma
  Klasik santralleri çalıştırmak için ortalama 5 – 10 personel gerekmektedir. Yeni Nesil mobil beton santralleri tek personel ile çalıştırılabilir.
  • Ürün
  Klasik santraller ile aynı özelliklerde ürün alınabilmesinin yanı sıra Turbo özelliği ile yüksek kapasiteli maksimum performans hazır beton üretimi bulunmaktadır.
  • Enerji tasarrufu
  Klasik santrallere göre % 10 İle 20 arasında enerji tasarrufu sağlar . Bu komplike yapıda olmasından ve sen teknoloji ekipmanlar kullanılmasından kaynaklanmaktadır.
  • Bakım
  Sistemin komplike yapıda olmasından dolayı bakımı çok basit ve çok az zaman harcama gereksinimi duyar.
  • İşletme maliyeti m3 başına düşen işletme ve bakım maliyeti
  Yeni Nesil Mobil Beton Santrallerinin m3 başına üretim maliyeti diğerlerine göre % 15 ile 30 oranında tasarrufludur.
  • İşin bitimi veya başka şantiyeye götürme gereksiniminde de montaj ve nakliye maliyetleri oldukça uygun düzeydedir.
  + Neden Dragon Yeni Nesil Mobil Beton Santralleri

Yeni Nesil Mobil beton santralleri nakliyesi hızlıdır. Yeni sistemlerinde tek tır ile nakliyesi gerçekleştirilir.
Agrega ön besleme ünitesi sisteme dahildir. Çimento silosu sisteme dahildir.
Kurulum maliyeti sıfıra yakındır, temel maliyetleri yok denecek kadar azdır.
Ayrıca işletme minimum personel ile çalışabilecek ve minimum alanda faaliyet gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

Başta kısa süreli projeler olmak üzere hazır beton gerektiren bütün projelerde kullanılabilir, kapasiteler 30 ile 140 m3/saat arasında olduğundan, sabit beton santrallerine göre oldukça avantajlıdırlar.
Yeni Nesil Mobil Beton Santrali, klasik mobil beton santrallerinden çok farklı olup, Dünyada sadece, Dragon tarafından üretilmektedir.Tek şase,tek tesis ve tek nakliye! Sabit beton santrallerine nazaran daha kısa ve hızlı çözüm isteyen müşterilerimizin tercih ettiği, TurboMix mobil beton santrali, kolay taşınabilmesi, hemen montajı-demontajı ve düşük işletim maliyetleriyle piyasada adından sıkça söz ettirmektedir.
Saatte 30 m3 ve 140m3 beton üretimi sağlayan mobil beton santrallerimiz; dünyanın hızla mobilize olması, şantiyelerin sıklıkla yer değiştirmesi ve zamanın gidirek önem kazandığı günümüzde, gücü ve kalitesiyle birçok projenin vazgeçilmez santrali olmuştur.
Mobil Beton Santrallerinin ana ünitesi, arkasına yerleştirilen dingil ve tekerlekler sayesinde tek bir çekici ile sevkedilebilecek şekilde dizayn edilmiş olup, tüm üniteler tek monoblok şase üzerine yerleştirilmiştir.

Mobillerde ön ayaklar ayarlı tip olup tır ile birleştirmede bu ayar sistemi sayesinde basitleştirilmiştir.
Dingil sistemleri makaslı tip olup zor koşullarda süspansiyonun maksimum seviyede olması sayesinde hasarı yok eder. Ağır hizmet tipi aks sistemi kullanılmakta olup zor şartlarda çalışmaya uygundur. Sistem tek akslıdır.
*Şaside fren ve aydınlatma sistemleri mevcuttur, fren sistemi sayesinde yüksek hızlarda gitmeye uygundur.
*Jeneratör sistemi opsiyonel olup Deutz ,Doosan , Perkins motorlu jeneratör sistemi kullanılmaktadır.
*Dragon mobil beton santrali sabitleme ayak mekanizmaları ile güçlendirilmiş olup kendi çalışma ayakları üzerine çalışmaya uygundur.
*Ön besleme bunkeri ve bandı opsiyonel olup mobil sisteme monte edilebilen ve aynı sistemle nakliye edilebilmektedir.
*150 tonluk ilave opsiyonel silo, komple demonte olup istenildiği takdirde aynı sistemle gönderilebilir ve kolaylıkla montajı yapılabilir.
*Tesis istenildiği takdirde komple üst kapama yapılabilir opsiyoneldir.

Kumanda, bilgisayar kontrollüdür.
Saatte 30 m3 betona, agrega, çimento, su ve katkı maddesini ağırlık ölçerek dozlayıp karıştırarak transmiksere yükleyecek şekilde tasarlanmıştır.
Ağırlık ölçümü tamamen otomatiktir.
Kullanılan loadceller anma yükünün 0 fazlasına dayanabilir.
+/- 0.002 hassasiyette çalışır. Otomatik çalışma tamamen bilgisayar kontrolündedir.
Her safhası aynı anda monitörden izlenebilir.
MCC panolarımızda Telemecanique şaft malzemesi kullanılır.
Güç gereksinimine göre elektrik projesi hazırlanır.
Panolarımız 1.5 mm DKP saçtan, pano kapakları 2 mm Ereğli saçtan, elektrostatik boyalı, IP 54 sınıfı korumalı, montaj saçları elektro galvanizdir.
Otomasyon sisteminin kullanımı için bir adet bilgisayar ve proje gereksinimine göre bir adet mimik diyagram hazırlanarak MCC panosu ile tam uyumlu çalışması sağlanır.
Sistem tam otomatik ve el ile çalıştırılabilir.
Tam otomatik çalışma için bilgisayar olmaması durumunda dahi mimik diyagram ile sağlanır.
Bilgisayarda kullanılacak olan beton programında reçete, müşteri ve araç bilgileri birer kart olarak açılır ve veri tabanında depolanır.
Üretim esnasında tek tek tekrardan girmek yerine var olan veri tabanında istenilen bilgiler ve üretilecek miktar belirtilerek MCC panosundaki PLC ’ye iletilir.
Kullanıcıya sadece işleri başlatmak kalır Üretim sonrasında ekrana gelen bilgi ekranında üretim ile ilgili alınan miktarlar ve bilgiler yer alır.
Bu ekranda irsaliye çıktısı alınabileceği gibi yapılan üretim ile ilgili ayrıntılı rapor da alınabilir. Program çalışması esnasında veri tabanı içerisinde günlük tutar.
Her üretimi tek tek saklar ve saklanan bu bilgilerin silinmesine izin vermez. Bu kısımdan istenen tarihte veya iki tarih arasında gerçekleşen bilgiler raporlanabilir. Gerektiğinde istenilen tarih içerisinde müşteri adı ve numarasına göre veya üretilen reçeteye göre ya da üretimde kullanılan araçlara göre günlük süzülerek sadece onlara ait bilgiler listelenebilir.
Aynı şekilde toplam hesaplardan belirtilen gün içerisinde müşteri ve formül olarak süzülerek ve de miktarlar toplanarak rapor alınabilir. Program içerisinde üretim ile ilgili Parametreler bölümü bulunmaktadır. İçerisinde alınacak olan malzemelerin kesme değerleri, boş miktarları ve karıştırma süreleri yer alır.
Bunlar kullanılarak yapılan üretimin daha hatasız ve hızlı tartım yapması sağlanır ve istenilen ürünün istenilen özelliklerde tam karışması sağlanır.

 

YENİ NESİL DRAGON-P60

TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Dragon-P60
BİRİKTİRME BUNKERLİ TEK ŞASİ ÜZERİ TÜRKİYEDEKİ İLK MOBİL SANTRAL OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR.

KARIŞTIRICI ÖZELLİKLERİ
Dragon-P60
60m³ PLANET tip redüktör kullanımı ile klasik pan mixer karıştırıcılara göre 2 kat daha hızlı ve homojen karışım sağlamaktadır. Planet 1 m³ sıkıştırılmış beton kapasitelidir. Tahrik grubu, planet tip redüktör ve 37 kw elektrik motoruna bağlıdır Mikserin taban saçları 12 mm’dir. Taban HARDOX 400-500 aşınmaya dayanıklı
10 mm plakalarla kaplanmıştır. Karıştırma paletleri ısıl işlemle aşınmaya karşı mukavemet kazandırılmıştır. Çevre saçı 8 mm+ 10 mm st 52 kaplama olarak 18 mm’dir. 8 sıyırma koluyla karıştırma sağlanmaktadır. Boşaltma kapağı yandan açılır. Hidrolik sistemle bilgisayardan kontrol edilen pistona
sahiptir. Hidrolik pompa vardır. Mikserin üst kapağında emniyet switch’i mevcuttur
Çimento Kantarı : 500 kg Su Kantarı : 350 kg Katkı Kantarı : 25×2 kg
AGREGA BUNKERİ ÖZELLİKLERİ
Agrega Bunkeri 4×10 m³ Agrega Tartım Bunkeri : 2500kg
Tartım Bandı : 800x4000mm 5.5kw Transfer Bandı :800x11000mm 11kw
Hava kompressörü 300tl/d
TAŞIYICI MOBİL ŞASİ SİSTEMİ 1 Akslı özel konstrüksiyon şasi belden kırmalıdır.
SİLO GURUBU Kaynaklı Tip 100 Ton ve Ekipmanları (opsiyonel)
SANTRAL ÜSTÜ KAPAMA (opsiyonel)
AGREGA BUNKERİ GERİ BESLEME SİSTEMİ (opsiyonel)
SICAK SU BORU HATTI (opsiyonel)