Yeni Nesil Mobil Konkasörlerde 110luk Tesis

Taş ocaklarında elde edilmiş olan malzemelerin yol yapımı ve yapı imalat işleri gibi alanlarda kullanılır hale getirilmesi için yapılan ufalama işlemini gerçekleştiren makine ve diğer araçların tamamına verilen isim konkasör olarak bilinir. Bu tesisler üretim miktarına, belirli sürede gerçekleştirdiği taş kırma miktarına ve buna uygun olarak kullanılan ekipmana göre isimler alırlar. Örnek olarak 110 luk konkasör tesislerini gösterebiliriz.

110 luk konkasör tesisleri kalker taşı ile çalışıldığında saatlik 250-300 ton kapasite ile çalışmaktadır. Bazalt taşı söz konusu olduğunda ise bu miktar 200 ton- 200 ton + %15 kapasite olacaktır. Tabi bu tesislerin üretim kapasiteleri yapılacak kırıcı ve elek ilaveleri ile daha da artırılabilir.

Söz konusu 110 luk konkasör tesisini oluşturmak için primer kırıcı, bant sistemleri, sekonder kırıcılar, tersiyer kırıcılar, elekler gibi makine ve araçlar gerekecektir. İhtiyacınıza ve üretim hedefinize uygun olan tesisi kurmak için gerekli olan desteği ve makinaları ise piyasada uzun süredir yer alan, teknik destek sağlayabilecek ve gerekli referansları sunabilen bir firmadan almak yerinde olacaktır.

Etiketler:, , , , , ,